سیم کشی خانه ها معمولاً با سیم های مسی ای صورت می گیرد که قطری برابر با 2/032mm دارد. مقاومت 100m از این سیم ها در دمای اتاق چقدر است؟
پاسخ به صورت زیر خواهد بود:
\(\begin{array}{l}r = \frac{{2/032{\mkern 1mu} {\rm{mm}}}}{2} = 1/016{\mkern 1mu} {\rm{mm}}\\\\A = \pi {r^2} = 3/14 \times {\left( {1/016 \times {{10}^{ - 3}}} \right)^2} = 3/24 \times {10^{ - 6}}{\mkern 1mu} {{\rm{m}}^2}\\\\\rho = 1/7 \times {10^{ - 8}}{\mkern 1mu} \Omega {\rm{m}}\\\\ \Rightarrow R = \rho \frac{l}{A}\\\\R = \frac{{1/7 \times {{10}^{ - 8}} \times 100}}{{3/24 \times {{10}^{ - 6}}}} \approx 0/52{\mkern 1mu} \Omega \end{array}\)