نصب اپلیکیشن

صفحه رسمی مای درس

اطلاع از آخرین تغییرات، جوایز و مسابقات مای درس
دنبال کردن

جواب تمرین 3-5 صفحه 100 درس 3 فیزیک یازدهم ریاضی

پایه یازدهم ریاضی فیزیک یازدهم ریاضی فصل 3: مغناطیس

سیملوله ای آرمانی به طول 40/0 cm چنان طراحی شده است که جریان بیشینه ای به شدت 1/2 A می تواند از آن بگذرد. با عبور این جریان از سیملوله، اندازهٔ میدان مغناطیسی درون آن و دور از لبه ها 270 G می شود. تعداد دورهای سیملوله چقدر باید باشد؟

\(\begin{array}{l}\left\{ {\begin{array}{*{20}{l}}\begin{array}{l}l = 40/0{\mkern 1mu} {\rm{cm}} = 0/4{\mkern 1mu} {\rm{m}}\\\end{array}\\\begin{array}{l}I = 1/2{\mkern 1mu} {\rm{A}}\\\end{array}\\\begin{array}{l}B = 270{\mkern 1mu} {\rm{G}} = 270 \times {10^{ - 4}}{\mkern 1mu} {\rm{T}}\\\end{array}\\\begin{array}{l}{\mu _0} = 4\pi \times {10^{ - 7}}{\mkern 1mu} {\rm{T}}{\rm{.m/A}} \cong 4 \times 3/14 \times {10^{ - 7}}\\\end{array}\\{N = ?}\end{array}} \right.\\\\ \Rightarrow B = {\mu _0}\frac{N}{l}I\\\\ \Rightarrow N = \frac{{B \cdot l}}{{{\mu _0} \cdot I}}\\\\ \Rightarrow N = \frac{{270 \times {{10}^{ - 4}} \times 0/4}}{{4 \times 3/14 \times {{10}^{ - 7}} \times 1/2}} \simeq 7165\end{array}\)

بقیهٔ همین فصل

فصل قبل: جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم

محتوا مورد پسند بوده است ؟

5 - 0 رای