میدان مغناطیسی بین قطبهای آهنربای الکتریکی شکل روبهرو که بر سطح حلقه عمود است با زمان تغییر میکند و در مدت 0/45s از 0/28T، رو به بالا، به 0/17T، رو به پایین میرسد. در این مدت،
الف نیروی محرکۀ القایی متوسط در حلقه را به دست آورید.
ب اگر مقاومت حلقه \(10\,\Omega \) باشد، جریان القایی متوسط در حلقه را پیدا کنید.

الف
\(\begin{array}{l}\left\{ \begin{array}{l}N = 1\\\\\theta = {0^ \circ }\\\\\Delta t = 0/45{\mkern 1mu} {\rm{s}}\\\\{B_1} = 0/28{\mkern 1mu} {\rm{T}}\\\\{B_2} = - 0/17{\mkern 1mu} {\rm{T}}\\\\{A_1} = 100\,c{\mkern 1mu} {{\rm{m}}^2} = 100 \times {10^{ - 4}}{\mkern 1mu} {{\rm{m}}^2} = {10^{ - 2}}{\mkern 1mu} {{\rm{m}}^2}\\\\\bar \varepsilon = ?\end{array} \right.\\\\ \Rightarrow \Delta B = {B_2} - {B_1} = - 0/17 - 0/28 = - 0/45{\mkern 1mu} {\rm{T}}\\\\\bar \varepsilon = - N\frac{{\Delta \Phi }}{{\Delta t}}\\\\\mathop \Rightarrow \limits^{\vec B} \bar \varepsilon = - NA\frac{{\Delta B}}{{\Delta t}}\cos \theta \\\\ \Rightarrow \bar \varepsilon = - 1 \times {10^{ - 2}} \times \frac{{ - 0/45}}{{0/45}} \times \cos {0^ \circ }\\\\ \Rightarrow \bar \varepsilon = {10^{ - 2}}\,V{\mkern 1mu} \end{array}\)
ب
\(\begin{array}{l}R = 10\,\Omega \\\\\bar I = \frac{{\bar \varepsilon }}{R}\\\\ \Rightarrow \bar I = \frac{{{{10}^{ - 2}}}}{{10}}\\\\ \Rightarrow \bar I = {10^{ - 3}}{\mkern 1mu} {\rm{A}} = 1{\mkern 1mu} {\rm{mA}}\end{array}\)