سیملوله آرمانی بدون هسته ای به طول 22 cm و با حلقه هایی به مساحت \(0/44\,c{m^2}\)، شامل N =2000 حلقه نزدیک به هم است و جریان 1/7 A از آن می گذرد. ضریب القاوری و انرژی ذخیره شده در سیملوله را حساب کنید.
\(\begin{array}{l}\left\{ \begin{array}{l}l = 22\,cm = 22 \times {10^{ - 2}}\,m\\\\A = 0/44\,c{m^2} = 4/4 \times {10^{ - 5}}\,{m^2}\\\\N = 2000\end{array} \right.\\\\L = {\mu _0}\frac{{A{N^2}}}{l} = \\\\4\pi \times {10^{ - 7}} \times \frac{{(4/4 \times {{10}^{ - 5}}) \times {{(2000)}^2}}}{{22 \times {{10}^{ - 2}}}} = \\\\{10^{ - 3}}{\mkern 1mu} {\rm{H}} = 1{\mkern 1mu} {\rm{mH}}\\\\U = \frac{1}{2}L{I^2} = \frac{1}{2}(1 \times {10^{ - 3}}){(1/7)^2} = \\\\1/44 \times {10^{ - 3}}{\mkern 1mu} {\rm{J}} = 1/44{\mkern 1mu} {\rm{mJ}}\end{array}\)