انرژی جنبشی هر یک از اجسام زیر را با هم مقایسه کنید و مقدار آن را به ترتیب از کمترین تا بیشترین بنویسید.

انرژی جنبشی کمیتی نرده ای است و فقط به تندی و جرم بستگی دارد.
برای حل این پرسش ابتدا انرژی جنبشی اجسام را محاسبه کرده و بر حسب k1 می نویسیم.
\(\begin{array}{l}{K_1} = \frac{1}{2}m{v^2}\\\\{K_2} = \frac{1}{2}m{(2v)^2} = \frac{1}{2}m \times 4{v^2} = 4\left( {\frac{1}{2}m{v^2}} \right) = 4{K_1}\\\\{K_3} = \frac{1}{2}m{v^2} = {K_1}\\\\{K_4} = \frac{1}{2}(2m){v^2} = 2\left( {\frac{1}{2}m{v^2}} \right) = 2{K_1}\\\\{K_5} = \frac{1}{2}(2m){(2v)^2} = \frac{1}{2} \times 2m \times 4{v^2} = 8\left( {\frac{1}{2}m{v^2}} \right) = 8{K_1}\\\\{\rm{(}}{{\rm{K}}_{\rm{1}}}{\rm{ = }}{{\rm{K}}_{\rm{3}}}{\rm{) < }}{{\rm{K}}_{\rm{4}}}{\rm{ < }}{{\rm{K}}_{\rm{2}}}{\rm{ < }}{{\rm{K}}_{\rm{5}}}\\\end{array}\)